Nowa kosiarka dyskowa Krone EasyCut R 450 z teleskopowym mechanizmem

EasyCut R 450 – większa moc i stabilność jazdy

Nowa kosiarka tylna Krone EasyCut R 450 została wyposażona w trzypunktowy układ zawieszenia. Jej szerokość robocza wynosi 4,5 m. Maksymalną stabilność jazdy zapewnia przeciwwaga teleskopowa, dzięki której można złożyć kosiarkę do transportu poziomo.

Z Krone EasyCut R 450, zapewniając idealny pokos, mogą współpracować wszystkie modele kosiarek czołowych Krone, których szerokość robocza wynosi nie więcej niż 4 m. Precyzyjne koszenie zapewnią montowane w różnych pozycjach, regulowane mocowania dolnych dźwigni i wysięgników.

Hydraulicznie teleskopowy mechanizm w Krone EasyCut 450

Krone EasyCut 450 została wyposażona w hydraulicznie teleskopowy mechanizm, który opcjonalnie można wyposażyć w maksymalnie 10 płyt o wadze 50 kg każda. Dzięki temu jazda w terenie jest łatwiejsza.

Optymalizacja balastu maszyny jest możliwa dzięki obciążeniu, które może ważyć do 500 kg i przesuwa się na zewnątrz o 60 cm automatycznie oraz w sposób kontrolowany sekwencyjnie. W związku z tym zapotrzebowanie na moc wynosi ok. 74 kW lub 100 KM.

Idealne dopasowanie do podłoża w trudnych warunkach

Idealne dopasowanie do podłoża na całej szerokości roboczej zapewnia opatentowane zawieszenie DuoGrip. Zintegrowany wahadłowy siłownik zatrzymujący wciąga kosiarkę na wysięgnik w pozycji na uwrociu, zapewniając płynną jazdę nawet na większych nierównych powierzchniach i szybkie manewry skrętu.

W standardowym zawieszeniu znajduje się hydraulicznie regulowany docisk, którego regulacja znajduje się na manometrze. Jeszcze większy komfort zapewnia opcjonalna regulacja docisku z kabiny ciągnika.

Technologia koszenia EasyCut R 450

Podstawę techniczną EasyCut R 450 stanowi spawana belka kosząca EasyCut z ośmioma tarczami tnącymi i dwoma bębnami tnącymi. Rozległym uszkodzeniom maszyny zapobiega opatentowana blokada dysku kosiarki SafeCut oraz hydrauliczna blokada kolizyjna.

Bezpieczny transport EasyCut R 450

W czasie transportu kosiarka jest hydraulicznie odchylana poziomo do tyłu, a przeciwwaga automatycznie cofana, dzięki czemu szerokość transportowa wynosi mniej niż 2,5 m. Bezpieczny transport kosiarki po drogach zapewnia standardowe oświetlenie LED wraz z tablicą ostrzegawczą. Natomiast standardowe podpory parkingowe ułatwiają parkowanie.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: topagrar.com

Więcej na ten temat

CZYM SĄ DOTACJE UNIJNE?

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań pomocowych a środki pieniężne będą głównie skierowane do sektora rolnego. Sektor ten jest bardzo istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga większego i odpowiednio ukształtowanego wsparcia.

Głównym celem pomocy finansowej w ramach przewidzianych instrumentów będzie rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne). Premie dla młodych rolników, które zostały przewidziane w nowym PROW mają głownie na celu ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia działalności rolniczej w przejmowanych przez nich gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi założeniami dla młodych rolników chcących skorzystać z dodatkowej pomocy są: nie ukończenie 40 roku życia, posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, lub zobowiązanie się do ich zdobycia w przeciągu 3 lat od otrzymania decyzji o pomocy, bycie posiadaczem minimum 1ha użytków rolnych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy dla młodego rolnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków jakie musi spełnić rolnik by ubiegać się o wsparcie w ramach PROW na lata 2014 – 2020 mogą odnaleźć państwo na stronach AMIRR oraz Ministerstwa Rolnictwa.

CO DAJĄ DOTACJE ?

Obecny PROW jest podobny do znanego już z lat 2007- 2013, jednak została zmieniona jego konstrukcja. W aktualnej formie występuje mniej tzw. działań i pojawiła się możliwość jednoczesnego skorzystania z różnych „poddziałań”. Łącznie zostało stworzone 25 form wsparcia, w tym kontynuacja pomocy z lat poprzednich.  Warto zwrócić uwagę na zmodyfikowane wsparcie z bardzo popularnego działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obecnie wartość pomocy będzie uwarunkowana od rodzaju przewidzianych inwestycji. Na największe wsparcie mogą liczyć rolnicy stawiający na rozwój produkcji prosiąt (maksymalnie aż do 900 tys. zł). Na pozostałe inwestycje związane z produkcją zwierzęcą wsparcie wyniesie do 500 tys. zł. Wszystkie pozostałe przedsięwzięcia a także zakupy w gospodarstwie będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

Niezmiennie na mocne wsparcie będą mogli liczyć młodzi rolnicy, którzy oprócz większych dopłat bezpośrednich, mogą spodziewać się „premii” na start wynoszącej 100 tys. zł. Różnica w porównaniu do poprzednich programów polega na tym, że obecnie wypłata nastąpi  w dwóch etapach: pierwszy – 80 proc. Drugi po zrealizowaniu inwestycji i udokumentowaniu wydatków – 20 proc.

Całkowicie nowym rozwiązaniem ujętym w PROW 2014-2020 będzie premia udzielana na restrukturyzację małych gospodarstw. Gospodarstwa takie będą mogły ubiegać się o 60 tys. zł na inwestycje w poprawę swojej dochodowości. W momencie kiedy rentowność zostanie zwiększona będą mogły korzystać z innych form wsparcia z PROW. Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r.

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOPŁATĘ ?

Dla wszystkich.

O dotację unijną może się starać każdy rolnik. Wnioski w ramach tego programu można składać od pierwszej połowy 2016 roku. Większość programów nie jest uzależniona od wykształcenia i wieku osoby wnioskującej, nie mniej jednak szczególnie premiowane są pewne określone działania rolnicze mające na celu ogólnokrajową zmianę koniunktury w danym sektorze gospodarki rolnej.

Pieniądze dla hodowców.

W nowych programach dotacji unijnych szczególną uwagę skupiono na producentach prosiąt, mleka oraz bydła. To właśnie oni mogą teraz liczyć na większe dotacje, niż pozostałe gałęzie rolnictwa.

Promocja młodzieży.

W programie PROW 2014-2020 kontynuowane jest dofinansowanie młodych rolników z tytułu „Premia dla młodego rolnika”. Ta dotacja przeznaczona jest dla młodych osób, które w momencie składania wniosku lub poprzedzających ten dzień 12 miesiącach przejęły gospodarstwo i rozpoczęły działalność rolniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *