New Holland wypożyczy swoje produkty na rok za darmo

New Holland wypożyczy swoje produkty na rok za darmo

W ramach konkursu prowadzonego przez Prince’s Countryside Fund (PCF) trzech rolników będzie mogło bezpłatnie korzystać z maszyn rolniczych marki New Holland przez okres jednego roku.

Organizacja charytatywna połączyła siły z marką New Holland, aby wspomóc rolników w osiągnięciu wysokiej wydajności ich gospodarstw.

Donald MacSween, Rob David i Abbi Mason będą mogli korzystać przez rok, ze sprzętu New Holland – odpowiednio: ładowarki teleskopowej, ciągnika rolniczego T6 oraz ciągnika kompaktowego Boomer 40.

Zwycięska trójka pokonała niemal 50 uczestników.

Program umożliwia korzystanie z najnowocześniejszych maszyn i jest skierowany do młodych ludzi oraz początkujących rolników. W programie mogą również wziąć udział doświadczeni rolnicy, którzy wyróżniają się na tle lokalnej społeczności, ale nie mogą sobie pozwolić na tego rodzaju sprzęt.

Mark Crosby, menedżer ds. marketingu w New Holland na obszar Wielkiej Brytanii i Irlandi, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni i zadowoleni z wypożyczenia naszych maszyn trójce zwycięzców. Nie dało się nie zauważyć ich ogromnej pasji do tego co robią, a także motywacji do osiągania celów. Mamy nadzieję, że będą w stanie w pełni wykorzystać możliwości naszych maszyn, co przełoży się na rozwój i sukces, a także wsparcie dla lokalnych społeczności”.

PCF i New Holland planują wznowienie programu na początku 2021 roku.

Donald Macsween z Wyspy Lewis zamienił swoją dotychczasową pracę w lokalnych władzach na rolnictwo, które teraz jest dla niego zajęciem na pełen etat.

Obecnie w swoim gospodarstwie ma 500 kur niosek, 150 macior hodowlanych, świnie rasy Gloucester Old Spot i krowy rasy Highland.

„Od kilku lat marzę o ładowarce teleskopowej, ale nie było mnie na nią stać. To zrobi dużą różnicę dla mnie i moich sąsiadów, możemy teraz być znacznie bardziej wydajni i pracować bezpieczniej. W gospodarstwie mam 40-letni ciągnik, więc chyba będę musiał pomyśleć o progresie technologicznym,” – wyjaśnia Donald.

22-letni Rob David pochodzi z Południowej Walii, będzie przez rok użytkował ciągnik rolniczy New Holland T6. Swoją działalność rolniczą rozpoczął z garstką owiec i praktycznie zerowym doświadczeniem.

W ciągu ostatnich pięciu lat firma Roba rozrosła się i teraz sprzedaje swoje towary bezpośrednio do pubów, restauracji i lokalnych supermarketów.

Tagged on:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *