Nowy ciągnik New Holland T7.300 ma ponad 300 KM mocy i nową kabinę

Silnik FPT w New Holland T7.300

W modelu ciągnika T7.300, podobnie jak w innych modelach T7, został zamontowany silnik FPT o pojemności 6,75 l. Tym, co wyróżnia T7.300 na tle pozostałych traktorów z serii, jest turbosprężarka o zmiennej geometrii. Jak podaje niemiecki Top Agrar, maksymalna moc sześciocylindrowego silnika jest równa 280 KM, a przy współpracy z WOM i układem hydraulicznym lub transportem, dzięki wzmocnieniu zwiększa ją o 22 KM.

Kiedy jest osiągany maksymalny moment obrotowy silnika T7.300?

Maksymalny moment obrotowy silnika T7.300 jest osiągany przy 1 300 obr./min. Poza mocniejszym silnikiem w traktorze zamontowano również katalizator SCR i filtr cząstek stałych. Zbiornik na olej napędowy mieści jego aż 465 litrów i 54 litry Ad-Blue.

Innowacje w skrzyni biegów T7.300?

Skrzynia biegów w New Holland T7.300 została wyposażona w nowy hydrostat. Agresywność skrzyni biegów można regulować na czterech poziomach za pośrednictwem przycisku membranowego obok dźwigni jazdy. Maksymalna prędkość, którą osiąga ciągnik, wynosi 60 km/h.

Inteligentny układ hamulcowy przyczepy w modelu T7.300

Układ hamulcowy w nowym T7.300 ma za zadanie chronić układ napędowy ciągnika poprzez oprogramowanie sterujące zaworem hamulca przyczepy rozciągającego zespół. Intensywność hamowania można regulować na trzech poziomach.

Nowa kabina New Holland T7.300

Nową kabinę New Holland T7.300 wyróżnia szerokie, nieco strome wejście. Wewnątrz znajduje się wygodny fotel z wmontowanymi regulacjami, bez funkcji swobodnego obrotu. Za fotelem znajduje się obszerna przestrzeń, którą może wykorzystać kierowca. W środku kabiny jest naprawdę cicho.

Jak działa oś przednia i zawieszenie kabiny w New Holland T7.300?

Jak informuje producent, zawieszenie przedniej osi zostało wyposażone w akumulatory sprężynowe. Zmianie uległo również oprogramowanie. Opcja regulacji intensywności zawieszenia znajduje się w terminalu. Hydrauliczne zawieszenie kabiny dostosowuje się do wagi kierowcy.

Jaka jest cena New Holland T7.300?

Nowy New Holland T7.300 kosztuje netto aż 378 469 euro w opcji ulepszonej. Za wersję podstawową firma pobiera 328 000 euro.

Ciągnik rolniczy

Jak przygotować ciągniki do zimy?

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Topa Agrar.com 

Więcej na ten temat

CZYM SĄ DOTACJE UNIJNE?

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań pomocowych a środki pieniężne będą głównie skierowane do sektora rolnego. Sektor ten jest bardzo istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga większego i odpowiednio ukształtowanego wsparcia.

Głównym celem pomocy finansowej w ramach przewidzianych instrumentów będzie rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne). Premie dla młodych rolników, które zostały przewidziane w nowym PROW mają głownie na celu ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia działalności rolniczej w przejmowanych przez nich gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi założeniami dla młodych rolników chcących skorzystać z dodatkowej pomocy są: nie ukończenie 40 roku życia, posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, lub zobowiązanie się do ich zdobycia w przeciągu 3 lat od otrzymania decyzji o pomocy, bycie posiadaczem minimum 1ha użytków rolnych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy dla młodego rolnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków jakie musi spełnić rolnik by ubiegać się o wsparcie w ramach PROW na lata 2014 – 2020 mogą odnaleźć państwo na stronach AMIRR oraz Ministerstwa Rolnictwa.

CO DAJĄ DOTACJE ?

Obecny PROW jest podobny do znanego już z lat 2007- 2013, jednak została zmieniona jego konstrukcja. W aktualnej formie występuje mniej tzw. działań i pojawiła się możliwość jednoczesnego skorzystania z różnych „poddziałań”. Łącznie zostało stworzone 25 form wsparcia, w tym kontynuacja pomocy z lat poprzednich.  Warto zwrócić uwagę na zmodyfikowane wsparcie z bardzo popularnego działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obecnie wartość pomocy będzie uwarunkowana od rodzaju przewidzianych inwestycji. Na największe wsparcie mogą liczyć rolnicy stawiający na rozwój produkcji prosiąt (maksymalnie aż do 900 tys. zł). Na pozostałe inwestycje związane z produkcją zwierzęcą wsparcie wyniesie do 500 tys. zł. Wszystkie pozostałe przedsięwzięcia a także zakupy w gospodarstwie będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

Niezmiennie na mocne wsparcie będą mogli liczyć młodzi rolnicy, którzy oprócz większych dopłat bezpośrednich, mogą spodziewać się „premii” na start wynoszącej 100 tys. zł. Różnica w porównaniu do poprzednich programów polega na tym, że obecnie wypłata nastąpi  w dwóch etapach: pierwszy – 80 proc. Drugi po zrealizowaniu inwestycji i udokumentowaniu wydatków – 20 proc.

Całkowicie nowym rozwiązaniem ujętym w PROW 2014-2020 będzie premia udzielana na restrukturyzację małych gospodarstw. Gospodarstwa takie będą mogły ubiegać się o 60 tys. zł na inwestycje w poprawę swojej dochodowości. W momencie kiedy rentowność zostanie zwiększona będą mogły korzystać z innych form wsparcia z PROW. Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r.

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOPŁATĘ ?

Dla wszystkich.

O dotację unijną może się starać każdy rolnik. Wnioski w ramach tego programu można składać od pierwszej połowy 2016 roku. Większość programów nie jest uzależniona od wykształcenia i wieku osoby wnioskującej, nie mniej jednak szczególnie premiowane są pewne określone działania rolnicze mające na celu ogólnokrajową zmianę koniunktury w danym sektorze gospodarki rolnej.

Pieniądze dla hodowców.

W nowych programach dotacji unijnych szczególną uwagę skupiono na producentach prosiąt, mleka oraz bydła. To właśnie oni mogą teraz liczyć na większe dotacje, niż pozostałe gałęzie rolnictwa.

Promocja młodzieży.

W programie PROW 2014-2020 kontynuowane jest dofinansowanie młodych rolników z tytułu „Premia dla młodego rolnika”. Ta dotacja przeznaczona jest dla młodych osób, które w momencie składania wniosku lub poprzedzających ten dzień 12 miesiącach przejęły gospodarstwo i rozpoczęły działalność rolniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *