Gwiazda „Apollo 13” jest rolnikiem. Jak wygląda farma Kevina Bacona?

Wśród amerykańskich gwiazd nie ustępuje trend związany z porzucaniem meijskiego życia dla wiejskiej sielanki. Taką decyzję podjęli już: Nicole Kidman, Sam Neill, Gigi Hadid, Paul McCartney, Melissa Gilbert, Amandya Seyfried, a teraz również Kevin Bacon i jego żona Kyra Sedgwick.

Coraz więcej amerykańskich gwiazd przenosi się na farmę. Pisaliśmy już o takich gwiazdach, jak: Nicole Kidman, Sam Neill, Gigi Hadid, Paul McCartney, Melissa Gilbert, Amandya Seyfried – do tego grona dołączył Kevin Becon i jego żona Kyra Sedgwick.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

Gdzie Kevin Bacon ma swoją farmę?

Kevin Bacon od 20 lat prowadzi swoją farmę w stanie Connecticut. Choć aktor rozpoczął swoją przygodę z wsią już dwie dekady temu, to dopiero czas pandemii uzmysłowił mu, jak wiele znaczy dla niego wiejska posiadłość. Małżeństwo Bacona trwa już 36 lat, bo od roku 1988. Od tego czasu para nabyła wiele nieruchomości, które mieszczą się m.in. w Nowym Jorku i Los Angeles. Ponadto wspólnie wychowali dwójkę dzieci – Sosie i Travisa. Żona Bacona równiez jest aktorką. Występowała w takich produkcjach, jak „Zły dotyk”, „Fenomen”, „Serce i dusze”. „Złoczyńcy”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

Czy Kevin Bacon i jego żona Kyra Sedgwick hodują zwierzęta?

Farma Bacona jest przyjazna zwierzętom. Aktor hoduje tam dwie świnie, które noszą imiona Johnny i June. Ponadto mieszkają na niej również dwa kuce szetlandzkie oraz alpaki i kozy o imionach Macon i Louis. Para regularnie dzieli sie ze swoimi obserwatorami chwilami z życia na farmie pełnej zwierząt, spokoju i uroku, którego nie odda żaden miejski karjobraz. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

Kim jest Kevin Bacon?

Kevin Bacon jest aktorem, reżyserem i producentem filmowym mieszkającym w Ameryce. jego kariera nabrała tempa po odegraniu głównej rolu w dramacie muzycznym pt. „Footloose”. Następnie artysta występował w takich produkcjach, jak: „Uśpieni”, „Ludzie honoru”, „Apollo 13”, „Zły dotyk” i „Rzeka tajemnic”. Bacon jest laureatem nagrody Złoty Glob za rolę w „Podróży powrotnej”. Ponadto wraz z bratem muzykuje w zespole „The Bacon Brothers” działającym od roku 1994. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

Oprac. Justyna Czupryniak 

Fot. Kyrasedgwickofficial/Instagram i kevinbacon/Instagram

Więcej na ten temat

CZYM SĄ DOTACJE UNIJNE?

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań pomocowych a środki pieniężne będą głównie skierowane do sektora rolnego. Sektor ten jest bardzo istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga większego i odpowiednio ukształtowanego wsparcia.

Głównym celem pomocy finansowej w ramach przewidzianych instrumentów będzie rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne). Premie dla młodych rolników, które zostały przewidziane w nowym PROW mają głownie na celu ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia działalności rolniczej w przejmowanych przez nich gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi założeniami dla młodych rolników chcących skorzystać z dodatkowej pomocy są: nie ukończenie 40 roku życia, posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, lub zobowiązanie się do ich zdobycia w przeciągu 3 lat od otrzymania decyzji o pomocy, bycie posiadaczem minimum 1ha użytków rolnych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy dla młodego rolnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków jakie musi spełnić rolnik by ubiegać się o wsparcie w ramach PROW na lata 2014 – 2020 mogą odnaleźć państwo na stronach AMIRR oraz Ministerstwa Rolnictwa.

CO DAJĄ DOTACJE ?

Obecny PROW jest podobny do znanego już z lat 2007- 2013, jednak została zmieniona jego konstrukcja. W aktualnej formie występuje mniej tzw. działań i pojawiła się możliwość jednoczesnego skorzystania z różnych „poddziałań”. Łącznie zostało stworzone 25 form wsparcia, w tym kontynuacja pomocy z lat poprzednich.  Warto zwrócić uwagę na zmodyfikowane wsparcie z bardzo popularnego działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obecnie wartość pomocy będzie uwarunkowana od rodzaju przewidzianych inwestycji. Na największe wsparcie mogą liczyć rolnicy stawiający na rozwój produkcji prosiąt (maksymalnie aż do 900 tys. zł). Na pozostałe inwestycje związane z produkcją zwierzęcą wsparcie wyniesie do 500 tys. zł. Wszystkie pozostałe przedsięwzięcia a także zakupy w gospodarstwie będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

Niezmiennie na mocne wsparcie będą mogli liczyć młodzi rolnicy, którzy oprócz większych dopłat bezpośrednich, mogą spodziewać się „premii” na start wynoszącej 100 tys. zł. Różnica w porównaniu do poprzednich programów polega na tym, że obecnie wypłata nastąpi  w dwóch etapach: pierwszy – 80 proc. Drugi po zrealizowaniu inwestycji i udokumentowaniu wydatków – 20 proc.

Całkowicie nowym rozwiązaniem ujętym w PROW 2014-2020 będzie premia udzielana na restrukturyzację małych gospodarstw. Gospodarstwa takie będą mogły ubiegać się o 60 tys. zł na inwestycje w poprawę swojej dochodowości. W momencie kiedy rentowność zostanie zwiększona będą mogły korzystać z innych form wsparcia z PROW. Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r.

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOPŁATĘ ?

Dla wszystkich.

O dotację unijną może się starać każdy rolnik. Wnioski w ramach tego programu można składać od pierwszej połowy 2016 roku. Większość programów nie jest uzależniona od wykształcenia i wieku osoby wnioskującej, nie mniej jednak szczególnie premiowane są pewne określone działania rolnicze mające na celu ogólnokrajową zmianę koniunktury w danym sektorze gospodarki rolnej.

Pieniądze dla hodowców.

W nowych programach dotacji unijnych szczególną uwagę skupiono na producentach prosiąt, mleka oraz bydła. To właśnie oni mogą teraz liczyć na większe dotacje, niż pozostałe gałęzie rolnictwa.

Promocja młodzieży.

W programie PROW 2014-2020 kontynuowane jest dofinansowanie młodych rolników z tytułu „Premia dla młodego rolnika”. Ta dotacja przeznaczona jest dla młodych osób, które w momencie składania wniosku lub poprzedzających ten dzień 12 miesiącach przejęły gospodarstwo i rozpoczęły działalność rolniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *