Bądź piękna w święta i Nowy Rok!

Jakich kosmetyków użyć do wigilijnego makijażu?

Skoro Wigilia, to trzeba wyglądać świątecznie. Szybki i prosty świąteczny look zapewnią nam raptem dwa kolorowe kosmetyki. Zainwestuj przed świętami w złoty cień do powiek, który jest sam w sobie świąteczny dzięki błyszczącemu wykończeniu. Połącz go z czerwoną szminką, aby uzyskać klasyczny świąteczny makijaż, który nie będzie obciążający. Jeżeli nie chcesz, by złoto posypało się w niekontrolowany sposób po twarzy, możesz zastosować prosty zabieg: nałóż najpierw cień na powieki, a dopiero później podkład i całą resztę makijażu.

Nic tak nie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, jak brokat, a ten można nałożyć również na usta. Aby uzyskać perfekcyjny efekt, obrysuj je jasną kredką do ust i nałóż podkład w kąciki. Potem nałóż kremową szminkę za pomocą pędzla do ust, a następnie użyj płaskiego pędzla, aby nałożyć brokat. Aby jeszcze bardziej podkreślić usta, przeciągnij je na końcu odrobiną przezroczystego błyszczyku.

Dlaczego warto zrezygnować z picia alkoholu w święta?

W święta do obiadów, kolacji i deserów pewnie podamy wino i inne alkohole. Lubimy je, ale nasza skóra – niekoniecznie. Alkohol odwadnia i może pozostawić ją suchą, szarą i matową. Aby promieniała, nie wystarczy codzienny krem ​​​​nawilżający. Zamiast tego zainwestuj w mleczka oczyszczające zawierające kwas hialuronowy. Możesz także zastosować rozjaśniającą maseczkę do twarzy. Szukaj takich, które zawierają alfa-hydroksykwasy, ponieważ ten naturalny kwas pomaga niszczyć martwy naskórek oraz ujędrniać i nawilżać skórę. Świetnym rozwiązaniem – dla skóry i zdrowia w ogóle – będzie przestawienie się na koktajle bezalkoholowe.

Peeling kawowy do ust

Jeśli czerwona i każda inna szminka mają się dobrze trzymać, trzeba zadbać o usta. Te, podobnie jak skóra, mogą ucierpieć w niskich temperaturach. Wielce prawdopodobne, że pojawią się na nich skórki. Zimą niezwykle ważne jest więc ich złuszczanie i nawilżanie. Użyj raz dziennie peelingu do ust. Teraz możesz znaleźć go w wygodnym sztyfcie.

Można też samemu przygotować go z obecnych w każdej kuchni produktów: zmieszać grubo zmielony cukier z miodem, można dodać do tego odrobinę oliwy i wzbogacić peeling jeszcze o płatki owsiane. W ciągu dnia używaj regualrnie balsamu do ust, a na noc nałóż na nie wazelinę.

Jak odprężyć oczy, by nie wyglądały na zmęczone?

Gotowanie do późna, a potem biesiadowanie z rodziną z pewnością sprawią, że nawet młode oczy będą wyglądać na zmęczone. Aby w święta mieć promienne spojrzenie, wykonaj mały masaż oczu, aby pozbyć się obrzęków. Zacznij od zewnętrznych kącików i przesuwaj się wzdłuż dolnej powieki w kierunku wewnętrznych kącików, a następnie od wewnętrznego kącika wzdłuż górnych powiek, aż do zewnętrznych kącików. Zakończ, przesuwając opuszkami palców po bokach twarzy, w kierunku obojczyka. Powtórz kilka razy. Należy to zrobić delikatnie, używając naturalnego olejku, np. oleju kokosowego lub migdałowego, tak aby dłonie i palce nie szarpały delikatnej skóry okolic oczu. Uważaj także, nakładając róż do policzków, ponieważ nałożenie go zbyt wysoko może sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczoną.

Czym wspomóc układ trawienny w święta?

Dla wielu z nas płaski brzuch to marzenie, które wciąż nie może się ziścić. Mamy jednak kilka trików, dzięki którym brzuch trochę się zmniejszy. Na początek spróbuj wykorzystać wyciąg z mięty pieprzowej w tabletkach lub sok z aloesu. Każdy z nich wspiera układ trawienny i oba mogą pomóc w uzyskaniu płaskiego brzucha, zapobiegając wzdęciom. Aby wyglądać zgrabniej, możesz także zrezygnować z niektórych pokarmów, które powodują nadmierną produkcję gazów i wzdęcia. Staraj się ograniczać produkty zawierające rafinowany cukier lub te fermentowane, takie jak ser i alkohol.

Który składnik należy ograniczyć, by mieć płaski brzuch na święta?

Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Jaki z tego wniosek? Jeśli chcesz w kilka dni – do świąt czy sylwestra – zyskać bardziej płaski brzuch, zdecydowanie ogranicz spożycie soli. Jedz kurkumę i imbir. Kurkuma jest naturalnym inhibitorem stanu zapalnego i stymuluje pęcherzyk żółciowy do wytwarzania żółci, co sprzyja lepszemu trawieniu. Imbir działa również przeciwzapalnie i naturalnie stymuluje enzymy trawienne organizmu, a także ogranicza produkcję gazów. Zwracaj uwagę na dyskomfort po zjedzeniu określonych pokarmów. Jedzenie żywności, której masz nietolerancję, może prowadzić do nadmiernej produkcji gazów. Warto zatem wykluczyć z diety na chwilę nietolerowane produkty. Błonnik może pomóc w procesie odchudzania, ale ma też inne skutki. Czasami jednak jedzenie produktów bogatych w błonnik może powodować wzdęcia. Unikaj przez kilka dni fasoli, soczewicy, brokułów, produktów mlecznych i napojów gazowanych. Na czas świąteczny zaopatrz się też w probiotyki. Wyraźnie wesprą trawienie i prawidłową pracę jelit.

Chcesz być piękna? Nie stresuj się!

Hormon stresu, kortyzol, powoduje, że wątroba przekształca białko w cukier, który następnie jest magazynowany w postaci tłuszczu, jeśli nie zostanie wykorzystany przez organizm na energię. Kortyzol zwiększa bowiem aktywność enzymów odpowiedzialnych za wytwarzanie glukozy z niecukrowych cząstek, takich jak aminokwasy, kwas mlekowy czy glicerol w wątrobie i nerkach.

Dlaczego warto pić wodę?

W świątecznym pośpiechu nie zapominaj o piciu wody. To ona wpływa bezpośrednio na to, jak wygląda skóra. Podkład, róż, rozświetlacz czy cienie będą lepiej trzymć się skóry i lepiej na niej wyglądać, kiedy będzie bardziej jędrna.

Uroda

Czy warto stosować krem z mocznikiem?

Karolina Kasperek

Więcej na ten temat

CZYM SĄ DOTACJE UNIJNE?

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań pomocowych a środki pieniężne będą głównie skierowane do sektora rolnego. Sektor ten jest bardzo istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga większego i odpowiednio ukształtowanego wsparcia.

Głównym celem pomocy finansowej w ramach przewidzianych instrumentów będzie rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne). Premie dla młodych rolników, które zostały przewidziane w nowym PROW mają głownie na celu ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia działalności rolniczej w przejmowanych przez nich gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi założeniami dla młodych rolników chcących skorzystać z dodatkowej pomocy są: nie ukończenie 40 roku życia, posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, lub zobowiązanie się do ich zdobycia w przeciągu 3 lat od otrzymania decyzji o pomocy, bycie posiadaczem minimum 1ha użytków rolnych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy dla młodego rolnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków jakie musi spełnić rolnik by ubiegać się o wsparcie w ramach PROW na lata 2014 – 2020 mogą odnaleźć państwo na stronach AMIRR oraz Ministerstwa Rolnictwa.

CO DAJĄ DOTACJE ?

Obecny PROW jest podobny do znanego już z lat 2007- 2013, jednak została zmieniona jego konstrukcja. W aktualnej formie występuje mniej tzw. działań i pojawiła się możliwość jednoczesnego skorzystania z różnych „poddziałań”. Łącznie zostało stworzone 25 form wsparcia, w tym kontynuacja pomocy z lat poprzednich.  Warto zwrócić uwagę na zmodyfikowane wsparcie z bardzo popularnego działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Obecnie wartość pomocy będzie uwarunkowana od rodzaju przewidzianych inwestycji. Na największe wsparcie mogą liczyć rolnicy stawiający na rozwój produkcji prosiąt (maksymalnie aż do 900 tys. zł). Na pozostałe inwestycje związane z produkcją zwierzęcą wsparcie wyniesie do 500 tys. zł. Wszystkie pozostałe przedsięwzięcia a także zakupy w gospodarstwie będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

Niezmiennie na mocne wsparcie będą mogli liczyć młodzi rolnicy, którzy oprócz większych dopłat bezpośrednich, mogą spodziewać się „premii” na start wynoszącej 100 tys. zł. Różnica w porównaniu do poprzednich programów polega na tym, że obecnie wypłata nastąpi  w dwóch etapach: pierwszy – 80 proc. Drugi po zrealizowaniu inwestycji i udokumentowaniu wydatków – 20 proc.

Całkowicie nowym rozwiązaniem ujętym w PROW 2014-2020 będzie premia udzielana na restrukturyzację małych gospodarstw. Gospodarstwa takie będą mogły ubiegać się o 60 tys. zł na inwestycje w poprawę swojej dochodowości. W momencie kiedy rentowność zostanie zwiększona będą mogły korzystać z innych form wsparcia z PROW. Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r.

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOPŁATĘ ?

Dla wszystkich.

O dotację unijną może się starać każdy rolnik. Wnioski w ramach tego programu można składać od pierwszej połowy 2016 roku. Większość programów nie jest uzależniona od wykształcenia i wieku osoby wnioskującej, nie mniej jednak szczególnie premiowane są pewne określone działania rolnicze mające na celu ogólnokrajową zmianę koniunktury w danym sektorze gospodarki rolnej.

Pieniądze dla hodowców.

W nowych programach dotacji unijnych szczególną uwagę skupiono na producentach prosiąt, mleka oraz bydła. To właśnie oni mogą teraz liczyć na większe dotacje, niż pozostałe gałęzie rolnictwa.

Promocja młodzieży.

W programie PROW 2014-2020 kontynuowane jest dofinansowanie młodych rolników z tytułu „Premia dla młodego rolnika”. Ta dotacja przeznaczona jest dla młodych osób, które w momencie składania wniosku lub poprzedzających ten dzień 12 miesiącach przejęły gospodarstwo i rozpoczęły działalność rolniczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *